IV edycja

W roku szkolnym 2010/2011 ruszyła IV edycja MWPO. Projekt organizowany jest przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, a jego wdrażaniem zajęła się Jolanta Szuba. Program ma na celu zapoznanie młodzieży lublinieckiej z tematyką Praw Człowieka.

Pierwsze nieoficjalne spotkanie odbyło się w LO im. Adama Mickiewicza w Lublińcu z Rzecznikiem Praw Obywatelskich- Ireną Lipowicz. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się czym zajmuje się pani Lipowicz i jakie prawa nam przysługują. Rzecznik odpowiadała na pytania uczestników, a spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Kolejnym etapem były dwudniowe zajęcia integracyjne w Ośrodku Harcerskim w Kokotku. W czasie ich trwania, w nieco okrojonym składzie, mieliśmy okazję lepiej poznać innych uczestników programu. Pierwszego dnia pani Jolanta Szuba i pani Jolanta Syguda prowadziły ciekawe zajęcia integracyjne. Drugiego dnia odbyły się warsztaty dziennikarskie prowadzone przez pana Jerzego Orszulaka.

Program zakłada udział w wykładach i seminariach oraz zajęcia wyjazdowe. Planowane są wizyty w dwóch zakładach karnych, Sejmie, Powiatowej Komendzie Policji, Prokuraturze, Sądzie oraz wyjazd do Strasburga.

Sponsorzy i Partnerzy